| tigru123456 a întrebat:

Digi sau Telekom?

14 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

D.P.D.V al calitatii semnalului si vitezei la net, telekom este cu mult peste digi. In orasele mari precum Bucuresti o sa ai semnal si viteza destul de ok de la ambii provideri, dar in zona rurala, digi sta foarte prost. Nu vrea sa ridic in slavi telekom, caci nici ei nu sunt tocmai departe de digi, dar sunt mai ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Tu ești pe doolcelaughing

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de la telekom am decat net prin fibra optica, si un abonament la telefon, dupa ce am trecut dupa vdf prepay. Sincer imi pare foarte rau ca am facut abonamentul de 10 euro, mai bine ramaneam pe vdf. Nu exista termeni de comparatie la semnal, viteza net, etc. Eu locuiesc la tara, iar semnalul pe telekom nu este unul tocmai bun. Sunt foarte multe localitati unde nici nu ai acoperire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

A fost o gluma cu doolce, sper ca nu te-am supărat. E bine ca ai fibra optica, la mine pe strada cică n-au fibra optica ci din cupru(asa mi-au zis) pe timp de vara e ok n-am ce zice. Dar pe timp de iarna e jale. Nu merge deloc stau pe mega. (noroc ca iarna au ăștia de la Orange opțiuni bune cu mega plus bonusuri laughing) eram mult mai mulțumită cu netul de la digi dar fiind plecata din tara acum 4 ani. soacră-mea nu a mai plătit și am datorie vreo 400 de lei. Nu știu cum e cu concesiunea la tara, dar poți rezilia contractul dacă vrei și sa revii la Vodafone.

App de doolce. De ce nu încerci sa treci la ups? Ăștia erau cu fiber Power și parca aveau 100 de mega viteza

| tigru123456 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru 45 lei/luna am viteza de 1000mb/s, adica gigabit. In alta ordine de idei, trag cu o viteza de 110mb/s si upload ~40mb/s

| anonim_4396 a răspuns (pentru tigru123456):

Ce am zis asa amuzant? :/(laughing(laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau la oraș și am avut și digi, acum am telekom. Sincer mie îmi plăcea mai mult digi ca și Viteza la navigare. Dar nu știu cum e la mobil, eu am avut și am internet fix. La mobil sunt pe Orange de care sunt foarte mulțumită!

| Kerre a răspuns:

Cred ca Telekom.

| PsyhoChild a răspuns:

Daca vrei sa platesti 200 de lei pe luna la telekom treaba ta.Eu am digi si nu am avut niciodata vreo problema

| lilianaadelina a răspuns:

Sincer,Vodafone
dar din cele 2 Telekom

| SantalPorcocale a răspuns:

Digi all the way

| Drsss a răspuns:

Vodafone.

| Savina23 a răspuns:

Telekom,pentru ca au net prin fibra optica, si merge stas.Ai viteza mare la upload.Si ai si multe, multe canale tv! Recomand!