| ajutor2016 a întrebat:

din nou o problema cu telefonul Samsung galaxy S3 de data asta cu ajutorul lui "odin"am instalat android 5.1 iar apoi am pus androidul anterior iar acum imi arata ca am semnal dar nu am cartela SIM pusa iar cand am pus-o nu pot sa sun pe nimeni cum o rezolv? daca se poate fara sa ma duc la service.

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Probabil ai instalat ceva soft pe care nu merge imei-ul. Incearca o resoftare cu alt kdz decat cel care l-ai instalat, in cazul in care nici asta nu merge incearca eventual un rom custom, de exemplu cyanogenmod. Daca nici una din cele doua variante nu merg atunci chiar nu stiu.