| JohnnyK a întrebat:

Este adevarat ca pot strica telefonul daca pun jocuri descarcate de pe PC pe el?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Poţi întâmpina astfel de probleme numai dacă iei jocuri virusate şi le pui pe telefon. Dacă nu ai un Smartphone cu Antivirus, ai toate şansele să ai viruşi în telefon de care să nu ştii.
Nu este rău să pui jocuri de pe PC pe telefon însă cel mai bine ar fi să le scanezi înainte.

Pa-pa.

| JohnnyK explică (pentru Hydrangeaceae):

Un prieten mi-a spus ca si-a descarcat niste aplicatii pentru tableta de pe pc, le-a scanat si nu aveau niciun virus si totusi s-a stricat.
Ti-ai descarcat ceva de pe pc in telefon?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru JohnnyK):

Da, dar am scanat întotdeauna înainte.

4 răspunsuri:
| aleahimk a răspuns:

E adevarat, pentru ca jocurile respective pot avea virusi. Dar le poti scana inainte si apoi nu vei avea probleme.

| patriiiii89 a răspuns:

Da, daca nu ai grija sa vezi daca jocurile au virusi poti strica telefonul! Ai grija. daca ai android mai bine descarci de pe Magazin Play.