| SOBOLANIC a întrebat:

este prima mea intrebare si chiar vreau un raspuns.
Astăzi ma jucam PUBG MOBILE in timp ce telefonul meu Galaxy J6 se încarcă.
Deodată mufa m-a corentat, apoi am observat faptul că mufa nu mai intra in telefon (se misca intruna)
Sunt îngrijorat pentru ca telefonul este nou, va rog sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| BurteaSebastian a răspuns:

Posibil sa fie problema incarcatorului poate s-a rupt sau s-a defectat incerca cu un alt incarcator

| anonimg a răspuns:

Samsung-urile nu sunt prea strălucite în ce privește rezistența și durabilitatea. Ele sunt bune doar la calitatea camerei; în rest, sunt depășite cu mult de orice model de Xiaomi de același preț.
Mai mult, telefoanele mid-range nu pot suporta toate jocurile.
Mergi la garanție cu el. Contactează vânzătorul mai înainte și întreabă cum se procedează. Oricât de slab și ieftin ar fi un telefon -cat și unul mai scump- nu trebuie să te curenteze sau să nu intre mufa de încărcare în el.

| Violleta2022 a răspuns:

Mufa este rupta, de aceea te-a conectat.
Nu are nimic etlefonul, dar frecatul cablului si jucatul cu el, cand este in priza l-a uzat si rupt.