| lau23 a întrebat:

este URGENT am criptat telefonul si nu stiu ce are de nu mai merge am bagat parola si imi zice ca nu e buna ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Din pacate, daca nu iti recunoaste parola, nu ai cum sa scapi de ea decat prin factory reset. Deci vei pierde datele din el. Ai avut si alta parola inainte sa o setezi pe ultima? E posibil sa nu tina minte ultima parola. Este o posibilitate, dar nu bag mana in foc. Poti cauta pe forumurile XDA o solutie, dar din cate stiu nu ai. Scoate cardul SD din telefon sa fi sigur ca nu pierzi ce e pe el si dai un afctory reset. Alta solutie nu am gasit nici eu nici multi altii in postura ta.
imi pare rau sa iti dau aceasta veste. Poate totusi exista si alte solutii, dar eu nu am gasit inca una.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| InspiratieDIY a răspuns:

Ce telefon este? E criptat din softul sau sau o aplicatie de criptt luata separat? In cazul in care nu o sa iti aduci aminte parola nici cum, se poate face recovery cu ajutorul unui soft de calcultor specific brand-ului telefonului (ex. Samsung are Samsung Kies). Sa te pot ajuta, trebuie sa stiu ce telefon ai si ce ai folosit sa il criptezi.

| lau23 explică (pentru InspiratieDIY):

Samsung note 3 si am folosit aplicatiile din el criptare memorie sau ceva de genu si nu imi mai ia parola stiu care e de azi de dimineata nu se mai conecta la net si mearga cu lag asa ca am dat un restart dar nu mai ia parola ce pot sa fac mai am 1 incercare si sterge memoria? sa ma duc la Orange shop sau ceva de genul acesta? este de la Orange cumparat

| InspiratieDIY a răspuns (pentru lau23):

Din pacate, daca nu iti recunoaste parola, nu ai cum sa scapi de ea decat prin factory reset. Deci vei pierde datele din el. Ai avut si alta parola inainte sa o setezi pe ultima? E posibil sa nu tina minte ultima parola. Este o posibilitate, dar nu bag mana in foc. Poti cauta pe forumurile XDA o solutie, dar din cate stiu nu ai. Scoate cardul SD din telefon sa fi sigur ca nu pierzi ce e pe el si dai un afctory reset. Alta solutie nu am gasit nici eu nici multi altii in postura ta.
imi pare rau sa iti dau aceasta veste. Poate totusi exista si alte solutii, dar eu nu am gasit inca una.

Multa bafta!