| TheFallen666 a întrebat:

Eu am un telefon Prestigio 3400 duo ok. cautati pe net
in urma cu ceva timp am spart ecranul nu displayul adica telefonul merge fara probleme se vede si ecranul doar ca este crapat...bine! acum cateva zile am dat peste un telefon Huawei ascend g300 din pacate telefonul este stricat! dar am vazut ca are ecran de 4" ca al meu acum vrea sa va intreb urmatoarele.

Pot inlocui ecranul meu cu ecranul de la g300?

Si pot muta camera de la Huawei g300 la telefonul meu
mentionez ca camera mea are 3 mpx iar Huawei are 5mpx?

dau funda daca ma ajutati thnx!

1 răspuns:
| ShoboM a răspuns:

Salut, nu poti face schimbarile pe care le doresti, in primul rand uitete unpic la specificatiile celor doua telefoane
http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g300-4594.php
http://www.gsmarena.com/prestigio_multiphone_3400_duo-5888.php
Se vede clar ca chipset-urile nu sunt aceleasi (placa de baza) si nu se vor potrivi piesele de pe una pe cealalta.
Iti recomand sa iti repari telefonul prestigio, daca telefoanele se aseamana intre ele ca aspect nu inseamna ca au si aceleasi componente.