| razvi2011_5837 a întrebat:

eu mi-am blocat telefonul cu o parola tip model si acum nu mai stiu ce sa fac.Am bagat de 20 30 ori si acum imi cere cont google l-am bagat dar nu merge.Am Orange Nivo(Nu am internet pe tel)

Răspuns Câştigător
| Georgiana2505 a răspuns:

Pai nu poti sa intri pe contul google daca nu ai net.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea reseta modelul de deblocare este nevoie sa introduci de 5 ori parola incorecta astfel incat in partea de jos sa apara o optiune denumita "Forgot pattern".

Odata selectata trebuie sa introduci datele contului de Gmail care este setat pe telefon.

In situatia in care nu functioneaza aceasta metoda sau nu mai stii nici datele contului Gmail singura solutie este sa mergi intr-un Orange Shop astfel incat telefonul sa fie trimis in service pentru resoftare. Ai nevoie de certificatul garantie si factura telefonului in original.

Cu prietenie,
Orange Helper

| razvi2011_5837 explică:

Si acum ce fac?

| Razvan79 a răspuns:

Salut. Acelasi lucru am patit si eu cu un Samsung Mini 2. Am dus telefonul la sediu Orange si mi l'au trimis la Bucuresti timp de 3-4 zile. Incearca sa faci la fel (mie nu mi-a cerut nici un ban).