| Stelmach_David_2001 a întrebat:

Salut tpu.Eu sunt in reteaua Orange, am un telefon Samsung galaxy s5 mini si mi-am incarcat cartela cu 6 euro.Problema este urmatoarea:cand pornesc datele mobile (am aproape 6GB)in loc sa imi apara acolo sus acel H cu doua sageti deasupra asa cum aparea pana acum de ieri imi apare 4G.DE CE SA FACUT SCHIMBAREA ASTA ASA BRUSC? Mentionez ca prind doar doua linii la semnal. Va rog sa raspundeti.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne spui numarul tau de telefon in mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper

| christall a răspuns:

H cel vechi este o tehnologie 3G ( generatia 3). Tu la telefon ai acum 4G( generatia 4). Inseamna ca, pentru tine paginile se incarca mai repede. Nu are nici o legatura cu abonamentul tau de 6G. 6G inseamna ca poti descarca de pe internet 6 giga.

| Stelmach_David_2001 explică:

Da dar am doar 2 linii la semnal in loc de 4 si ma gandesc ca din cauza asta imi apare acolo 4G