| iAMVi a întrebat:

există la android vreo aplicație care să blocheze apelurile de la nr private?

3 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Da, mai sus amintita, insa nu uita sa o dezactvezi daca astepti apeluri importante.
de exemplu te suna de la banca in legatura cu o problema ce a aparut, depui un cv si te suna cu numar ascuns... oooops
nu uita

| Neverrrrrr a răspuns:

Calls blacklist

| pilaf a răspuns:

Cele mai multe smartphone-uri au Black List. În funcție de modelul telefonului, se găsește la setări apeluri. Adaugi acolo cum vrei să se comporte Black List (Lista Neagră), adică: să blocheze pe oricine nu se află în agenda ta telefonică, să blocheze apelurile de la numerele necunoscute sau să blocheze doar anumite numere de telefon specificate de tine.

Trebuie să o activezi după ce ai setat-o.