Întrebare recomandată | LoveIsLove4Ever a întrebat:

funda. detin un iPhone 5, original comandat de la Apple. dupa updateul la iOS 8.2 App Store nu mai merge, cand incrc sa instalez ceva bag parola spune conectare imposibila, multe aplicatii cand l caut si dau pe detalii spune ca pagina este indisponibila. si cand incerc sa instalez aplicatii, oricare spune ca deja o am si apare in loc de install norisorul cu sageata. spune ca deja am cumparat-o si e gratis redescarcarea, dau ok si nu descarca nimic. skype spune ca are o versiune noua dar imi da doar open nu updat. avetii idee ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Boroianu_Alexandru_1993 a răspuns:

Https://www.idevice.ro/......nctionale/ nici mie nu mi merge este de la Apple

6 răspunsuri:
| MariuS88c a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu iti faci mai multe de 7.0 la IOS pentru ca 7.0 este foarte bun si nu are rost sa iti incarci iphoneul cu 8.2
Mai ales ca mai nou este plin de buguri.

| Infoxpert a răspuns:

Salut si mie mi s-a intamplat la fel, daca ai cydia versunea anterioara, nu trebuia sa dai update(in cazul acesta trebuie sa reinstalezi ios-ul)
chiar si daca nu ai cydia, trebuie sa reinstalezi ios-ul
si mie mi s-a intamplat

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Infoxpert):

Telefonul nu a fost jail breakeu-it. E pe soft original. A fost o singura data jail break-uit pe versiunea iOS7.
Dupa, l-am dezinstalat si am revenit pe softul original si am upgradat treptat la iOS 8.2.
La versiunea 8.1.3 appstore-ul nu avea nicio problema.

| andreeatbx a răspuns:

Ar trebui sa dai refresh telefonului, iar totul va fi bine. Asa mi s-a intamplat si mie, iar un refresh, si-a facut foarte bine treaba!

| OviVer22 a răspuns:

App Store, iCloud, iTunes, Connect, iBooks, Mac App Store si multe alte servicii Apple nu functioneaza in aceasta dimineata, foarte multi posesori de produse Apple raportand aceste probleme in multiple medii online. Conform acestora, se pare ca incercarea de a vizualiza informatii in serviciile companiei Apple este imposibila, diverse erori fiind afisate in incercarile de logare sau de a accesa aplicatii ori documente. Compania Apple nu listeaza probleme in pagina dedicata starii de functionare a tuturor serviciilor sale online, astfel ca deocamdata problemele sunt probabil in rezolvare, dar fara a ne fi oferite detalii in legatura cu ele. Din pacate in situatia de fata nu puteti face altceva decat sa asteptati ca Apple sa isi rezolve toate problemele, deoarece alta metoda de a va loga in iCloud/App Store sau de a descarca aplicatii nu exista, daca nu puteti face asta. PS: Aceleasi probleme le am eu si niste prieteni pe Macbook Pro, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6 Plus. O zi frumoasa.

| Ficuta92 a răspuns:

Salut....si eu am patit aceeasi chestie cu Itunes...intru sa descarc o aplicatie si nu ma lasa sa ma loghez....imi spune Conectare Imposibila la Itunes Store...crying.ce se poate face?