| cuib a întrebat:

Salut TPU,
Galaxy S 3 sau Galaxy 3 mini, dilema ce ma framanta.
Bineinteles ca s3-ul este mai bun, ce nu-mi place la el e ca-i prea mare, s 3 mini are designu perfect pentru gusturile mele dar minusurile sale la componente happy.
Desi am avut multe ocazii pana acum sa-mi cumpar smarphone, niciodata nu m-au atras telefoanele touchscreen... dar a venit vremea sa intru si eu in rand cu lumea big grin, deci mare diferenta de ce stie/poate sa faca telefonul nu cred ca o simt eu.
O sa fie pe post de telefon, messenger/skype si gps.
As ruga sa va dati cu parerea ( cei ce detineti unu din aceste telefoane) de ce s3 si nu mini, sau de ce mini si nu s3 big grin.
Multumesc pentru timpul acordat.
P.S. nu-mi dati link-uri cu review-uri caci am vazut mai multe decat filme cu Van Dame

Răspuns Câştigător
| cristif a răspuns:

S3 mini, e mic si compact, si iti va fi usor cand il vei folosi. E ciudat sa ai S3, cand il scoti din buzunar il tii-n toata palma..deci eu am preferat s3 mini happy ramane la alegerea ta, daca nu te deranjeaza diferenta de 3MP a camerei.

| cuib explică (pentru cristif):

Am fost astazi in magazin si le-am tinut pe ambele in mana, S3 imi e mai mare decat palma, ( nu mai am 15 ani de mult laughing ). Iti pare rau de el din punct de vedere al performantei?

| cristif a răspuns (pentru cuib):

Nu-mi pare rau deloc de el, nici eu nu am 15 ani, dar pur si simplu mi se parea ciudat sa scot dita mai telefonul din buzunar si sa ma pun sa ma joc pe el. Daca compari asa lucrurile, cumpara-ti NOTE2.

| cuib explică (pentru cristif):

Daca ai fi avut ocazia sa primesti cadou unu din ele tot mini ai alege?

| cristif a răspuns (pentru cuib):

Da, tot mini as alegehappy Dar parerea mea nu cred ca va conta sau te va influenta, practic tu stii ce asteptari ai de la viitorul telefon.

| cuib explică (pentru cristif):

Pentru a ma lasa influentat pun intrebari pe site-ul asta, din review-uri stiu tot ce e necesar...
Asteptarile mele sunt cam asa: putin facebook, messenger skype, gps in masina... in rest nu stiu nici de ce vreau smartphone laughing

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S3 I9300, S III, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......5_2141.php

Un an nou fericit şi La Mulţi Ani!

| Juleuuss a răspuns:

Nu dețin niciunul din aceste 2 telefoane, dar dacă ar fi să aleg, Samsung s III, ar fi favorit, pentru că eu prefer telefoane mari, și e și mai bun decât mini.

| cuib explică (pentru Juleuuss):

Tocmai asta imi displace, sa am un telefon cat o tableta. E placut cand te joci sau navighezi pe net, dar cand vorbesti la telefon imi creeaza o senzatie super naspa sa stai cu ditamai caramida la ureche, fie ea si de 9 mm grosime happy. Smartphone-urile mari au avantajele lor atat timp cat le folosesti pe post de tableta, dar pentru telefon te incomodeaza in buzunar mai mereu.

| Juleuuss a răspuns (pentru cuib):

Chiar e inconfortabil să-l ții în buzunar, dar e ca un vis să-l ții în mână și să te joci

| Parkmin a răspuns:

Pai depinde si de buget ...cu siguranta daca nu ai un buget asa mare mergi cu galaxy mini, daca cauti performanata S3.

| cuib explică (pentru Parkmin):

Nu depinde de buget, ci doar de "feeling" in mana in buzunar si la ureche cand vorbesti cu el. Mi-as fi dorit ca tot ce este in S3 sa fie si in S3 mini si sa fie la acelasi pret, sau chiar cu 5 eru mai scump tongue