| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tpu.Ieri am achizitionat de pe Emag telefonul Allview x1 soul mini.Din prima zi partea de jos a tastaturii s-a blocat si nu a mai functionat fara un restart.Alta problema,se incinge destul de repede cand stai pe el, chiar daca dai un search pe google se incinge.Bateria tine destul de bine avand in vedere ca stau putin pe el.Ce credeti? il trimit in garantie sau mai astept sa vad cum merge ceva timp? Asa este normal sa faca modelul asta de telefon? Dau funda big grin

4 răspunsuri:
| Alle02 a răspuns:

Nu e normal, de la inceput sa-ti faca asa, si mai ales ca ai zis ca nu stai mult pe el.
Eu te-as sfatui sa-l mai tii cateva zile si daca continua tot asa, trimite-l, ca tot ai garantie.
Sper ca te-am ajutat!

| EllaM94 a răspuns:

Da stiu cum e, am trecut prin asta cu o tableta. Nu e normal sa faca figurile astea, mai bine o restitui si ceri banii inapoi. La garantie te va amana si nu optii mare lucru, in plus trebuie sa platesti anumite taxe, cum ar fi transportul etc.

| EllaM94 a răspuns:

Eu tot de la eMAG am luat teapa.

| MamaNegri a răspuns:

Si eu am avut x1 soul, dar mi-a facut asa dupa un timp nu imediat. Adica la cateva luni. Si dupa mi-a mai tinut cam un an jumate.