| CatalinTheCashBoss a întrebat:

Salut TPU! Ieri am luat o cartelă Orange PrePay chiare de la ei din sediu(cu totul).Am citit in manual si zicea asa:,, Dacă timp de 3 luni nu inițiezi sau primești un apel taxabil, cartela ta va fi dezactivată", chiar trebuie sa fac un apel taxabil pentru ca as vrea sa pastrez cartela asta foarte mult timp? Dau funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce te deranjeaza daca suni de pe ea? Sunt doar niste apeluri.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Poti sa pastrezi cartela, da creditul este valabil doar o anumita perioada, de regula o luna.

| cfrtobias a răspuns:

Poate sa incarci cu credit

| User252426 a răspuns:

Trebuie să suni(poți și cu minute etc)

| Terror222 a răspuns:

Prin apel taxabil se refera la consumarea minutelor oferite de optiune. Ca sa ti pastrezi cartela si numarul de pe ea trebuie sa faci acest pas, doar sa o activezi si sa suni sau sa fii sunat.