| AliLina2 a întrebat:

imi puteti spune unde as putea gasi incarcator original pentru Sony Xperia XA? Am unul de Nokia si incarca foarte greu, trebuie sa astept 4-5 ore sa se incarce. cu cel original in 40 de minute era incarcat. Multumesc!

3 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Nu contează firma încărcătorului, și nu sunt sigur dacă telefonul tău are funcție de quick charge, așa că e un risc și aici. Încărcătorul de Nokia probabil funcționează la o intensitate mică. Poți căuta încărcătoare de 2 Amperi, o să știe vânzătorul ce să-ți dea, și totul ar trebui sa fie ok dacă nu e telefonul pretențios.

| AliLina2 explică (pentru RadikalGamer):

Are functie de incarcare rapida Pump Express 2.0

| Teodor35 a răspuns:

Nu iti trebuie cat de cat original de la Sony ca sa se incarce rapid, poti cumpara unul original Samsung cu incarcare rapidă...ti se va incarca in jur de o ora sau mai putin.P.S poti gasi pe emag.altex etc.Nu iti recomand de la un magazin normal pentru ca s-ar putea sa ară un model mai vechi