| Tud44or a întrebat:

Salut,TPU! Imi spuneti va rog daca iau o aplicatie de pe android market si o folosesc o sa ma taxeze in continuare? Si daca iau o aplicatie de pe calculator prin bluetooth pe telefon si o folosesc o sa ma taxeze?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Sunt mai multe tipuri de aplicatii unele sunt stand alone adica lucreaza fara conexiune la net sau retea si altele sunt cu conexiune la internet. Raspunsul este ca da daca tu iei o aplicatie care necesita conexiune la net sau se joaca online te mai taxeaza din credit sau din traficul de internet, daca nu atunci nu ar trebui sa te mai taxeze. Oricum ca sa fii sigur poti opri din setarile telefonului internetul atunci cand nu doresti sa te taxeze deoarece androidul are si prostul obicei sa se updateze singur si poti sa ai surprize