| Supremejordannike2004 a întrebat:

În cate FPS-uri merge Fortnite pe acest laptop https://altex.ro/......P53010UAJ/

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| whatisthis19 a răspuns:

1 fps big grin

| Ardeleanu_Florin_2003 a răspuns:

Salut. Pe setări Low în Fortnite o să ai în jur de 60 de FPS. Scade mult deoarece ai placa video integrată. Dacă era dedicată era altceva, dar așa. și procesorul o să te scadă și el puțin. pentru că are 4 nuclee cu frecvență 2. În schimb o să te ajute SSD și se mișcă cu un 3-5 FPS mai ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Ms pentru ca ti-a zis niste timpenii fara fundament? Vezi linkul lui Ventrue.

| Ardeleanu_Florin_2003 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Prietene, taci din gură dacă nu știi ce e aia placă video dedicată sau integrată, sau frecvența procesorului sau SSD. De ce nu ai răspuns tu dacă știai?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ardeleanu_Florin_2003):

Pentru ca a facut-o Ventrue in locul meu, loaza. Daca iti place sa te dai rotund ca ai habar de ceva, mai bine ia si mai studiaza inainte sa te faci de ris.
1. Chiar daca de obicei frecventa superioara sugereaza ca avem de-a face cu un procesor mai rapid sau mai lent, nu e esentiala, cum nu e nici numarul de nuclee/threaduri (ia si cauta ce e aia MIPS, ce e ala SuperPi).
2. Faptul ca are SSD il ajuta sa incarce mai repede, nu sa ruleze mai repede un joc, geez. Poate doar daca ar avea putina memorie si ar incarca mult in timp ce joaca, caz in care cu un HDD s-ar simti fata de SSD, insa nu e cazul aici.
3. Radeon Vega 8 o fi integrata, dar e intr-o cu totul alta liga fata de integratele de la Intel. Uite - https://www.youtube.com/watch?v=JhA24n3b3y8
P.S. Data viitoare taci.