| Lawerence a întrebat:

În primul rand, Paste Fericit!
Am și eu o nelămurire și ma cam pune pe gânduri.
Dețin un Huawei Honor 10 lite de 2 zile, nou nouț și am observat ca a venit cu folie aplicata pe ecran.
Fără sa vreau în aceste 2 zile l-am zgâriat, am câteva zgârieturi lungi, 2-3 și sunt cam mari.
Acum va întreb pe voi. Idk... Dacă am folie și este zgâriat în felul asta, se poate zgâria și ecranul telefonului și ecranul nu are treaba și e doar folia?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde din ce e folia dar in principu ecranul ar trebui sa fie ojk. Incerca totusi sa ai mai multa grija de el.

| Lawerence explică (pentru Wr3nch):

Din sticla este folia

| Wr3nch a răspuns (pentru Lawerence):

Atunci cel mai probabil e okhappy

| Lawerence explică:

Se poate zgâria și ecranul telefonului? Sau nu pățește nimic și doar folia suporta zgârieturile*