| xGamerZ212 a întrebat:

Salut tpu.Intrebarea mea este: inchiderea aplicatiilor din ram poate fi daunator? Cand dau la aplicatii si daca acceses oprire fortata apare un mesaj,, poate creea errori" sau ceva de genul... daca e asa atunci smart manager de la Samsung cand elibereaza ram nu aiureste aplicatiile? Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le inchide fortat, si "pot aparea erori", sigur...
N-are nimic.

| iDarkness a răspuns:

Daca te referi la "Aplicatiile pot sa ruleze necorespunzator" atunci te pot ajuta. Daca incerci sa opresti fortat o aplicatie preinstalat, spre exemplu skype, Facebook, Microsoft office, onedrive etc atunci nu, nu iti poate cauza probleme dar nu o sa salvezi nici foarte mult din memoria RAM. Mi-am rootat telefonul, folosindu-ma de PC am dezinstalat toate aplicatiile preinstalate. Telefonul ruleaza fara niciun fel de problema. (ALLVIEW P7PRO)

| Alinuta28 a răspuns:

Depinde de aplicatii. Majoritatea apar asa dar in cazul in care le deschizi prima data dupa sa mearga mai aiurea, dar nu are ce sa se intample daca nu sunt aplicatii din sistem care fac telefonul sa mearga optim. De multe ori astea ocupa spatiu inutil si chiar pot creea probleme daca se aduna virusi in ele.