| Cristian1995 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoare:
Daca un telefon Iphone 4 care este codat pe Spania, ii este bagat jailbreak se codeaza pe Romania Vodafone?

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Unlockul prin jailbreack este functional pentru orice retea din lume.doar ca nu pe toate versiunile de ios se poate face jailbreak cu unlock..trebuie sa verifici daca unlockul este suportat de firmwareul modemului
dar pe ce retea este blocat?

3 răspunsuri:
| vatco a răspuns:

Deci telefonul este codat pe o retea din Spania, are jailbreak si vrei sa mearga pe Vodafone Romania sau ce, ca intrebarea nu are nici un inteles.

| Cristian1995 explică (pentru vatco):

Intr-adevar,am formulat intrebarea gresit, deci, am un telefon care este codat pe Spania, si daca ii bag jailbreak, o sa fie functional pe Vodafone Romania.

| Cristian1995 explică (pentru vatco):

Multumesc pentru raspuns, am reusit sa il fac sa mearga cu jailbreak.

| vatco a răspuns (pentru Cristian1995):

Unlockul prin jailbreack este functional pentru orice retea din lume.doar ca nu pe toate versiunile de ios se poate face jailbreak cu unlock..trebuie sa verifici daca unlockul este suportat de firmwareul modemului
dar pe ce retea este blocat?