| FreZzTimee a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoare. Vreau sa achizitionez un telefon,dar nu stiu ce sa aleg, eu m-am gandit la Iphone 3gs sau la Samsung Galaxy Y Pro B5510.Voi ce ziceti care dintre cele doua? Multumesc

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Imi pare rau daca dezamagesc toti Samsungistii (desi si eu ma numar printre ei) Dar, cu siguranta aleg 3GS.
Adica da, zici, daca compari un S3 cu un iPhone5, ti-ai lua S3...dar asta este mai diferit.
Pe Y Pro nu merg toate aplicatiile care ar merge pe un touch normal, si asta este de asteptat.
Ecranul nu este cine stie ce ..la fel si telefonul.
iPhone 3GS a fost ceva! In 2009 nu mai vedeai multe telefoane cu acel procesor! Si in 2013 vezi procesoare CortexA5, in timp ce acesta are CortexA8! + Ca 600mhz era ceva acum 4 ani!
Si poti spune ca acel ecran de la 3GS nu este RETINA, dar sa fim seriosi...am avut un iPhone 3G si alt telefon cu ecran de 4.3". Totusi, scriam mult mai repede pe ecranul mai mic al iPhoneului, iar la 3GS trebuie sa fie CEL PUTIN la fel de bun ecranul!
Din cauza aceasta, acea tastatura fizica a Samsungului nu este un avantaj urias (Da, nu zic, probabil tot vei scrie mai rapid pe Y Pro, dar nu merita sa ai ecranul mult mai mic pentru o diferenta mica de tastare)
Este upgradabil la iOS 6.1, deci nu poti spune ca este vechi!
Si sunt si alte nenumarate lucruri :
Gorilla Glass, memorie, camera, etc. care fac acest telefon mai bun, dupa parerea mea!
Sper ca te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| Costea_Mihai_1994 a răspuns:

Samsung galaxi

| Diane_Diana_1990 a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faca telefonul ala... Daca vrei ceva mai de "fite" poti alege Iphonul sau daca vrei ceva cu care sa iti faci treaba, gen aplicatii mai multe gratis si alte chestii iti recomand Samsung happy Alegerea ta!

| Mihail_Campeanu_1997 a răspuns:

Iphone 3gs