| Silviu737 a întrebat:

Salut TPU. La ce se refera google play cand zice ca se pot aplica taxe pentru date la descărcare? Adica daca eu am 1gb de date mobile și ceea ce descarc e mai mare de un gb. Atunci se pot aplica taxe. Nu prea înțeleg ce vrea să spuna

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Dacă ai nelimitat atunci nu se percep taxe.

3 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Da, dacă nu ai date mobile nelimitate, cel mai probabil vei fi taxat pentru consum.
Cel mai bine ar fi sa instalezi folosind rețea wifi.

| Silviu737 explică (pentru NonZarek):

Deci dacă am date mobile nelimitat pot descărca filme sau jocuri fara sa mi se aplice taxe de date mobile

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Silviu737):

Absolut corect ce scrii, ceea ce ai citit pe mobil este o setare care o poti dezactiva sau poti pune mai multi gb sa zicem 50gb