| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut TPU
La Samsung a5 2016 varianta originala ( nu cea asiatica cu slot separat) are un nano-sim si un slot de card
As putea baga fie nano sim-card, fie 2*nano-sim?

2 răspunsuri:
| Nicola_Darius_1990 a răspuns:

Da poti pentru ca si eu am un telefon asa si merge

Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca ai reusi sa-l introduci in locas, cele doua tipuri de cartele au contacte diferite, deci nu va functiona.
Nano sim card-ul NU este pentru stocare de date (memorie), este doar pentru identificarea postului telefonic si memorarea adreselor si numerelor telefonice, precum a sms-urilor.