| Cumintzel a întrebat:

la un telefon se poate schimba numai touchsreen-ul sau se poate schimba doar display-ul? si daca se poate este mai scump touchsreen-ul decat display-ul? cam cat ar costa? dau funda.happy

3 răspunsuri:
| Mondo a răspuns:

Depinde de telefon si telefon. La unele se pot schibma doar touch la al altele doar display la altele trebuiesc amandoua. De exemplu eu am un Iphone 5 si pentru a schimba fata trebuie sa schimb cu totul Display+touch care ajunge la un 700 lei. Depinde de marca telefonul tau. SCrie pe google Service GSM si suna la ei si intreabai un pret.

| Cumintzel explică (pentru Mondo):

La Samsung galaxy s advance I 9070 se poate?

| Mondo a răspuns (pentru Cumintzel):

DA este posibila schimbarea tochului in condiitile in care display-ul este intact.