| CatalinJianu a întrebat:

M-am gandit sa achizitionez un iphone 5 second hand la 1150 lei cu huse, full box, etc. Intrebarea mea este:

DACA PROPRIETARUL ARE GARANTIE PE NUMELE LUI, EU POT MERGE SA REPAR TELEFONUL CU ACEA GARANTIE?
ADICA DACA IMI DA SI FACTURA POT REPARA TELEFONUL CU TOATE CA GARANTIA NU ESTE PE NUMELE MEU?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia este valabilă doar la Service-urile menţionate în Certificatul de Garanţie şi se realizează doar în baza următoarelor acte :
* Certificatul de Garanţie ( original )
* Factura de la achiziţionare ( original )
* C.I. a cumpărătorului INIŢIAL ( original )!

Deci, NU te ajută cu nimic - trebuie ca respectivul să vină personal pentru a depune/scoate produsul din Service :(

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| CatalinJianu explică (pentru bursuc001):

Sarbatori fericite!
Sa inteleg ca garantia este degeaba nu?

| CatalinJianu explică (pentru bursuc001):

Bursuc001 ce zici sa-l mai cumpar sau nu?

| bursuc001 a răspuns (pentru CatalinJianu):

Din păcate, NU te ajută cu nimic Garanţia pentru că "proprietarul" iniţial NU va veni să depună/scoată telefonul din Service sad
Iar în acest caz, eu NU aş cumpăra telefonul.

O zi frumoasă.

| viotedy a răspuns:

Da,doar nu-ti cere buletinul.