| FreundundM a întrebat:

Ma gandeam sa-mi cumpar un smartphone Samsung Galaxy s5 de pe Ebay fiindca acolo costa in jur de 1050 de lei si cu transport gratuit. Produsul vine din Hong Kong. Deci mai trebuie sa platesc ceva?... vreo taxa de import? Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| SlowMotion1234 a răspuns:

Sincer sa fiu de pe Ebay se fac multe farse sa le numesc asa. Cele mai multe persoane nu mai primesc coletul sau primesc un fake si nu primesti bani inapoi. Ar trebui sa te informezi despre vanzatori. Daca coletul ajunge la vama se plateste destul de mult conteaza cat de mult costa coletul, de cele mai multe ori acolo ajunge

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pe ebay nu face nimeni farse, sau sa iti vinda fake cum zic unia. Vorbesc sa nu adoarma, mai sigur ca ebay nu prea vad alt site online.Pe ebay orice produs are o descriere, iar daca nu are poti contacta vinzatorul si sa-l intrebi ce vrei sa stii despre acel produs.De ex daca tu il intrebi daca telefonul este original si el spune ca este atunci asa e.In caz ca minte si tu descoperi ca ai luat teapa stai linistit ca ebay ia banii inapoi de la respctivul si tii inapoiaza.Asta pentru necunoscatori.Eu te sfatui mai bine sa cumperi de pe ebay dar din state daca gasesti unia care vind si in afara us.Deci intreaba pe vinzator cum e telefonul daca e original, daca nu, daca e nou sau nu. Odata ce comunici prim mesaje alea ramin acolo si ebay are dovezi clare.

| Kanpeki a răspuns:

Pe ebay aproape toate produsele sunt chinezarii. Ia-ti de pe amazon.

| Celcareajuta a răspuns:

Cel mai bine il cumperi din Ro- am vazut si cu 1200 fullbox si macar apuci sa il vezi inainte