| AdryaNN11 a întrebat:

Maine trebuie sa trimit telefonul meu personal in service pentru o reparatie si as vrea sa stiu daca de exemplu bag cartela intr-un telefon putin mai vechi si instalez watsapp-ul cu acelasi numar, banuiesc ca o sa primesc toate conversatiile si pozele, deoarece am facut back-up...Dar problema aici incepe, fiindca sunt vreo 2000 de poze si 100% acel telefon nu are destul spatiu de stocare... daca resping primirea conversatiilor si a pozelor pe acel telefon, cand o sa primesc telefonul din service si instalez watsapp-ul, o sa mai am optiunea de a imi recupera conversatiile si pozele? sau nu?
NU STIU CAT DE EXPLICIT AM FOST... SPER SA SE INTELEAGA LA CE MA REFER! happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AdryaNN11 explică:

Pai faci din nou backup de pe telefonul de rezerva si le re-copiezi pe telefonul principal.

2 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Pe whatsapp te duci la menu - settings - chat settings - backup conversations
Pune-le pe cardul de memorie
Si pe urma ii dai "restore" pe noul telefon.

| AdryaNN11 explică (pentru Skippy223):

Sunt salvate deja in google drive, dar nu sunt sigur daca nu le accept pe telefonul de rezerva, cand o sa il iau din service pe cel personal o sa mai am optiunea de restore?

| AdryaNN11 explică (pentru AdryaNN11):

Pai faci din nou backup de pe telefonul de rezerva si le re-copiezi pe telefonul principal.