| Vali2343242 a întrebat:

Merita sa-mi pun folie protectoare pe un galaxy s7 edge? Adica, nu stiu... mi se pare prea frumos ecranul. Si am auzit ca unele folii se dezlipesc daca folosesti si husa. Ce folie&husa imi recomandati? Sau o husa care imi protejeaza si ecranul gen flip(dar sa nu il zgarie).

9 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Sasuke, nu-ti lua husa tip cover, nu protejeaza asa de mult cum protejeaza cele de tip carcasa, stii tu!
Nu conteaza ca e frumos display-ul, mai e frumos daca e spart?

| Vali2343242 explică (pentru Clorox):

Da, m-am gandit si la asta. Dar decat sa-mi iau un telefon bun si sa il stric cu o folie de 20 de lei, mai bine imi luam un telefon la vreo 500 de lei si gata laughing
Oricum, sunt destul de grijuliu.
Anyway, imi poti recomanda o carcasa care sa nu dezlipeasca folia?

| Clorox a răspuns (pentru Vali2343242):

Carcasele nu dezlipesc nimic, din contra...
Nu-ti iei folie de plastic, iti iei folie de sticla, nu e scumpa!
Eu iti dau exemple si de folie de sticla si de carcasa buna, in stilul ei trebuie sa iei:
Asta daca te tine buzunarul:
http://www.emag.ro/......D5XHD2BBM/
Asta este una ieftina si buna:
http://www.emag.ro/......DTS712BBM/
Si Acum Huse...
Fii atent, daca vrei Husa pentru protectie completa iti iei d'asta sau in stilul ei:
http://www.emag.ro/......DDY113BBM/
Tu trebuie doar sa te uiti la marginile husei ca sa vezi daca sunt ridicate cu putin fata de ecran!
Si o husa de fite:
http://www.emag.ro/......D6Z6H3BBM/

| Vali2343242 explică (pentru Clorox):

Se vede ca nu esti documentat(a). Am observat ca esti mai peste tot pe site-ul asta. Nu inteleg de ce ai raspunde cuiva daca nu sti ce spui. Ce-am inteles eu de la tine: carcasele protejeaza telefonul mai bine decat husele flip, asta e adevarat dar se gasesc si huse flip bune. Foliile nu sunt dezlipite de huse, lucru total neadevarat. Sunt unele huse care nu dezlipesc, de asta am pus intrebarea aici. Si ca trebuie sa-mi aleg o husa care nu are marginile ridicate, ca sa n-am probleme cu folia. Normal ca o sa vreau de la o carcasa sa fie un pic ridicata, ca sa nu zgarii ecranul cand il pun cu fata in jos. Si mai mi-ai dat niste linkuri pe care le poate gasi oricine. Mersi de incercare tho'

| Clorox a răspuns (pentru Vali2343242):

Frate, daca tu nu esti in stare sa pui o folie si se dezlipeste de la o husa asta nu inseamna ca se intampla la toate!
Stii sa citesti? Am zis sa AIBA marginile ridicate ca nu-ti face nimic la folie...

| Vali2343242 explică (pentru Clorox):

Nu ai spus asta. Eu am inteles exact pe dos, dar nu e vina mea. Si nu e numai opinia mea. Uita-te pe Youtube, sunt multe pareri care mi-o aproba si pe a mea de altfel. Unele carcase dezlipesc foliile de pe telefoane. Nu ma poti contrazice.

| Clorox a răspuns (pentru Vali2343242):

Nu are rost sa ma mai argumentez! Daca stau sa ma gandesc bine multi judeca un telefon in sine ca nu e bun sau ca are un defect inainte sa-l incerce!
Incearca, nu o sa mori, pune-ti folie si husa tip carcasa, daca in viitor se dezlipeste folia sunt mereu pe TPU sa-mi dai peste nas ca m-am inselat!
Dar daca nu m-am inselat... Ai sa vezi ca nu dau raspunsuri proaste si stiu ce zicwinking

| RainbowD a răspuns:

Salut. "Echipeaza-l" cu folie de sticla si o husa flip, pentru mai multa siguranta, chiar daca costa mai multi banuti. Cel putin ii scade riscul de a se strica.

| RigbyBarosanul a răspuns:

Creaza-ti propria husa!
https://www.youtube.com/watch?v=C7XFD391ZJE\
ESTE FOARTE PRACTIC