| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am achizitionat un Lenovo A6000, acum o saptamana.Acum cand l-am scos de la incarcat mi-a aparut bateria incarcata(a fost lasat la incarcat peste noapte).Am stat de la 6 dimineata pana la 9 si tot 100% era. L-am repornit si era 70%. Acum se descarca normal.De la ce ar putea fi? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu il mai tine la incarcat mai mult de 2-3 ore. Mai ales peste noapte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Problema de soft (sftware). Incearca o restartare si daca nu merge trimite-l in garantie.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu il mai tine peste noapte la incarcat.

| LuluOneMillion a răspuns:

Asa sunt toate astea Lenovo, Allview, cele chinezesti. Te face sa crezi ca tine mult bateria cand de fapt tine mult mai putin si mai mult de 1-2 ani nu te tine.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

De obicei telefoanele nu se lasa pe timpul noptii la incarcat,deoarece se duce durata de viata a bateriei, eu cred ca problema lui este din soft, cam asa se intampla la toate Allview, Lenovo, Huawei.

| Vasi32 a răspuns:

Problema cred că e de la hardware, dar cred că după un update o să se rezolve problema de la sine!

| Salontanul a răspuns (pentru Vasi32):

Si cum faci un update la hardware? Update se face la soft. La hardware se face upgrade dar nu este posibil la telefoane.