| NicolaVlad a întrebat:

Salut TPU
Mi-am comandat un Nokia lumia 800, stiu ca este cam tarziu dar nu asta conteaza.
As vrea sa-mi dati niste pareri.
Am inteles ca este bun pentru facebook, twiter si alte nebunii.
Nu am mai avut pana acum un telefon "smart" si nu stiu sa-mi fac o idee de acest telefon si toti detinatorii de android ma descurajeaza si-mi zic ca am facut o prostie, deci va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orce Telefon este bun pentru Facebook, twiter si alte nebunii. Doar sunt aplicatii pentru ele. Eu am folosit Symbian multa vreme (Nokia e5) si avea toate acele aplicatii integrate in el adica : facebook, twitter, hi5, whatasapp, messenger, youtube etc. si-mi faceam treaba excelent.

Lumea iti zice probabil ca ai facut o prostie intrucat aproape toti au telefoane android, si jumate din cei care au android probabil au Samsung din diferite "Galaxii" daca intelegi ce vreau sa zic.

Windows 7 pe telefon este dragut, iar Lumia 800, este un telefon scump. Mai bine asteptai pana aparea Lumia 720, cu windows 8 pe el, care dadea clasa la capitoul camero foto, pentru ca au bagat tehnologia "Pure View".

Cat despre telefon, e cam ciudat meniul, interfata e draguta, dar la prima utilizare, pare destul de greoaie.
Acum depinde pentru ce ti l-ai luat, in sensul ca daca vrei sa stai pe facebook si sa te joci, magazinul Nokia este cam slabut, fata de Google Play.
Partea buna la Nokia este ca poti sa-ti sincornizezi telefonul cu PC-ul foarte simplu si usor, ca doar amandoua au windows.

E un telefon destul de reusit, dar raport calitate/pret, cred ca ai iesit putin pe "minus"

1 răspuns:
| Cristian_Andrei_1992 a răspuns:

Sfatul meu nu-s daca poti renunta la comanda eu nu am butonat Nokia lumia 800 dar am mai butonat alte modele de lumia si crede-ma mau dezamagit prin bluetooth nu se trimite nici intre ele marketul lor e de toata jena nu-s parerea mea este un telefon low class printre smartphonuri.