| KillerXP a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un telefon Samsung Galaxy GT-S5301 Pocket.
Mi-am pus niste aplicatii/jocuri pe el si cand dau sa le instalez imi zice:" Pentru siguranta, telefonul este setat sa blocheze instalarea aplicatiilor care nu provin din Google Play".
Ce pot face?!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Te duci al setari aplicatii si dezactivezi doar aplicatii din play store si voila aplicatiile le vei putea inregistra. E mai bine eu am jocuri care costa o gramada de bani si le am gratis, pot sa iau antivirus cu licenta care costa 50 de lei in play store.

| bcalex96 a răspuns:

Asta inseamna ca nu le-ai luat de pe google play, ci le-ai descarcat de pe alt site sau le-ai bagat tu din pc. mai bine gaseste un loc cu WI-fi sau daca ai MB la cartela si descarca de pe google play e mai sigur. Acum sa iti dau raspuns si la intrebarea ta ( DAR NU IL LUA IN CONSIDERARE EU DOAR ITI SPUN CE AR TREBUIS SA FACI SA POTI INSTALA JOCURI CARE NU PROVIN DE PE GOOGLE PLAY.) Deci intri in setari >aplicatii>surse necunoscute si bifezi acolo.Te sfatuiesc sa nu o faci, pe google play sunt destul de multe jocuri si aplicatii gratis. BAFTA

| catafan a răspuns:

Aplicatiile care le-ai "descarcat" nu provin din magazinul play (adica din aplicatia aia micuta care o ai pe ecran). Ce poti face? Intri la setari-securitate- surse necunoscute bifezi casuta si reiei pasii. Nu recomand aceasta metoda de a instala aplicatii! Sunt o gramada de aplicatii spyware care te vor astepta, mai bine iti iei si antivirus din google play inainte de a incepe sa instalezi, oricum pe jaful ala de telefon nu poti face multe, iti recomand sa ramai pe el doar la facebook - browser - farm frenzy - subway surfers - temple run - fruit ninja si angry birds, mai multe crede-ma ca nu poate face