| CARTOFpe a întrebat:

mi-am cumpărat o baterie de telefon și nu îmi arată că se incarca telefonul dar încărcătorul este cald, este la încărcat de vreo 30 min. Aveți idee de ce ar putea avea?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Si nu indică telefonul că bateria nu este plină?

| Evolution a răspuns (pentru sierra1):

Logic ca trebuie sa indice cand e incarcata, trebuie sa se comporte ca o baterie normala. Ea trebuie sa se descarce si sa se incarce normal, ca si cand ai fi luat telefonul din fabrica. E defecta cred. Du-te la un service gsm si vezi ce spune el

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca pe la mufa sa nu fie stricata.

| Evolution a răspuns:

Salut, posibil bateria pe care ai cumparat-o sa nu fie originala, sa fie una de proasta calitate si defecta din fabrica.
Nu il mai lasa la incarcat, incearca sa o scoti si sa o pui pe cea veche si sa incarci, daca se incarca, scoate-o si pune-o pe cea noua, daca nu se incarca, atunci clar e bateria defecta.
Ar fi bine sa te duci de unde ai luat-o si sa ceri banii inapoi sau alta.
E posibil sa fie si oxidate contactele de la telefonul tau (ceea ce nu cred) dar totusi du-te la un service gsm, nu cred ca iti va cere bani daca e o treaba de 5 minute.
Succes!

| CARTOFpe explică (pentru Evolution):

Nu stiu ce sa zic bateria e comandă de pe internet la un service de telefoane.dar o baterie de telefon noua trebuie sa stea mai mult la încărcat?