| xRelax14 a întrebat:

mi-am cumparat o placuta de rami ddr3 de 1333 Mhz, si placa de baza e ASRock G41M-VS3 si scrie ca suporta ddr3 de 1333, insa nu mi arata in proprieties, am incercar sa schimb sloturiile intr-e ele (impreuna:merg, separat doar placuta de 4 gb, nu merge ) ce-as putea face?
Eu m-am gandit sa-mi reinstalez windowsu pe 64 bit

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Placuta pe care o aveai tu e ddr3 1333?
Daca nu, atunci o sa-ti scada frecventa placutei pana la frecventa placutei pe care o aveai tu.Incearca sa reinstalezi windows-ul poate merge.

| LuciWv a răspuns:

Nu mai fa tu pe desteptu ca poate le strici, dule la cineva care stie.

| Moddi a răspuns:

Te-ai gandit bine!
Reinstaleaza windowsul si dupa vezi daca merge!

| xRelax14 explică (pentru Moddi):

L-am reinstalat si tot nimica sad