| xGamerZ212 a întrebat:

mi-am cumpărat recent un Samsung a10 si din pacate nu am putut să-l las prima dată sa se încarce 100%, o sa existe consecințe?

2 răspunsuri:
| maharaionut2001 a răspuns:

La telefoanele mai noi nu trebuie formatate bateriile.Este recomandat sa le lasi la încărcat pana la 80-85.Te va tine si bateria mai mult

| Dennis1993 a răspuns:

Nu. Nu mai sunt telefoanele de alta data. Îl bagi la încărcat când ți s-a descarcat de tot și îl lași pana se încarcă full și singur nu vei avea probleme.