| Danyel129 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Core 4G si cand intru pe youtube toate clipurile sunt pe 360p. Asta e cea mai mare calitate la care pot sa aleg. Stie cineva daca se poate sa maresc calitatea clipurilor?

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Da,se poate marii calitatea, dar acum depinde cat suporta si ecranul telefonului, ca nu poti sa dai pe 1080p daca telefonul suporta p720, dar de obicei acolo scrie maximul pe care il suporta telefonul. Uite cum sa faci sa maresti calitatea: cand deschizi videoclipul, dai pe punctele acelea de sus (sunt 3 unul peste altul) si dupa ce ai dat pe puncte dai pe rotita, si acolo selectezi calitatea dorita, incepe de la 240p si dai in jos si iti alegi, dar daca maximul este de 360p, inseamna ca atat suporta telefonul. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Danyel129 explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Telefonul meu are 4, 5 inch si da 360p e maximul acolo.

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Danyel129):

Inseamna ca atat suporta ecranul telefonului tau.winking happy si eu am un telefon cu ecran de 4 si tot 360 suporta, youtube-ul de pe telefon, este configurat pentru telefonul respectiv, si calitatea accea este cea mai buna pentru telefon.

| Danyel129 explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Mersi ca mi-ai raspuns. happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. nici pe Samsung-ul me galaxy s duos nu pot schimba asta

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu suporta telefonul tau mai mult de 360p, de obicei majoritatea telefoanelor cu ecran de 4 inch suporta 360, 480 p. Dar exista si telefoane cu ecran de 4 inch care suporta si 720p.winking