| Sp3ciaL0pS a întrebat:

mi-am cumparat un telefon Evolio x6 acum 6 zile si azi i-am spart display-ul si nu mai merge taciu sau cum s-o numi si s-a spart la buton din colt dreapta jos si o crapatura mai jos cam adanca si am garantie 2 ani si vrea sa stiu daca cei de la Emag ii schimba display-ul sau nu.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu. Este din greseala ta si nu intra in garantie acest lucru, doar ceea ce e stricat pe interior. Displayul se poate inlocui la un service de telefoane si pretul acestuia este in jur de 100 lei. Am avut si eu aceasta problema la un Nokia Lumia, sunt patita.

| Sp3ciaL0pS explică (pentru MihaelaDart):

Mersi mult si daca de interseaza nu eu l-am stricat, ci un prieten si n-am vrut sa mai lungesc, dar nu stiu ce spunea el ca la altex ca si el si-a spart telefonul si ii la reparat cum de la altex ti-l repara si eMAG nu?

| MihaelaDart a răspuns (pentru Sp3ciaL0pS):

Nu conteaza cine l-a spart. Ti-am spus ca spargerea displayului nu intra in garantie. Poti merge la eMAG sau la altex unde spui tu ca ai auzit, intreaba personal daca nu crezi ceea ce am spus.

Eu fiind in alta tara si luand telefonul de la un magazin cunoscut de aici, aceeasi politica au garantia acopera reparatiile pe interior, display-ul stricat de noi se repara separat la service.

| MskDesign a răspuns:

Pentru daunele fizice subite, telefonul nu mai beneficiaza de garantie.

| VadTot a răspuns:

E bun de dus la piese de schimb! iti Recomand sa ti cumperi altul.Si data viitoare sa ai mare grija cu el!

| edy423 a răspuns:

Pai il duci acolo, le spui ce s-a intamplat iar daca ai garantie ti-l vor schimba(displayul). Funda?