| iStefanXD a întrebat:

Mi-am facut abonament la telefonia mobila de la digi. Am oferta cu nelimitat( minute si net) dar pe telefonul meu(Samsung galaxy mini 2) nu imi merge netul, nu gaseste retea, mai stiu pe cineva care cu oferta asta si merge netu(are un telefon mai nou-allveiw v1 viper). Ce ar trebui sa fac? trebuie decodat telefonul? De exemplu pe Orange imi mergea netul? Care ii problema?

Răspuns Câştigător
| AlexDinamovistu a răspuns:

Incearca sa il decodezi.Probabil asta e. Daca telefonul care il detii acum l-ai primit de la Orange odata cu abonamentul facut, atunci sigur e codat si trebuie sa dai 20-30 de lei pentru decodare.
Am patit-o si eu de curand.

| iStefanXD explică (pentru AlexDinamovistu):

Am facut comanda de alt telefon oricum deci cred ca nu mai are sens sa-l decodez...

| AlexDinamovistu a răspuns (pentru iStefanXD):

Sper ca nu ai facut comanda de la digi ca o sa ai surprize...neplacute.Eu astept un telefon de pe data de 2 a lunii curente.

3 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Toti se plâng ca nu le merge netul de la digi. Wtf.