| andrei7m a întrebat:

Mi-am instalat cyanogenmod 7 pe un Htc desire bravo
iar cand il aprind imi apare emblema android cu scrisul cyanogenmod 7 si nu se mai aprinde.PS:nu pot intra in recovery.
Cum il pot repara? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexandruTeodor a răspuns:

Scoate card-ul din telefon, baga-l il alt telefon(sa aiba cablu de date).
Salveaza tot ce ai pe card din calculator si dai format ca FAT32.
Descarca DARKSIDE.SUPER.WIPE si DARKSIDE.CACHE.WIPE, cauta pe forum-ul celor de la xda-developers, probabil o sa spuna ca e inactiv dar merge.
Copiaza-le pe SD Card-ul tau recent formatat.
Descarca Cyanogenmod 9.1(recomand), copiaza cm-9.1.0-hercules.zip pe card. Descarca GAPPS de pe http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps si copiaza pe SD Card. Pune card-ul SD inapoi in telefon, porneste-l in ClockworkMod Recovery, alege sa instalezi : SGH-T989_DARKSIDE.SUPER.WIPE_EXT4.zip cand s-a terminat instaleaza cm-9.1.0-hercules.zip dupa gapps-ics-20120317-signed.zip si dupa SGH-T989_DARKSIDE.CACHE.WIPE.zip. Dupa primul boot-ul va dura in jur de 5 minute, si gata, telefonul merge :) Succes!

| andrei7m explică (pentru AlexandruTeodor):

Cum intru in ClockworkMod Recovery?

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru andrei7m):

Ai facut tot ce ti-am zis? intra in recovery normal.

| andrei7m explică (pentru AlexandruTeodor):

Da

| andrei7m explică (pentru AlexandruTeodor):

Da,dra butoanele de volum nu imi merg.

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru andrei7m):

Umm, pai atunci cum ai instalat? WTF?! atunci incearca sa scoti butoanele si sa impingi cu ceva.

| andrei7m explică (pentru AlexandruTeodor):

Am instalat cu rom manger, acolo intram direct din aplicatie in recovery. Am sa incerc.

8 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Tine apasat mult timp pe butoanele de unde intri in recovery, si o sa iti intre in recovery, dar iti mai trebuie un alt sistem de operare, ca sa il poti schimba.

| andrei7m explică (pentru AlexElektro1987):

Nu merge sa intru in recovery pentru ca nu imi merge butonul volume down.