| CataM9 a întrebat:

Mi-am luat acum aproximativ 3 saptamani un telefon, Samsung Galaxy J5.
Telefonul a mers foarte bine,sunt multumit de el... pana azi.
Vin acasa pe la ora 2, bag telefonul la incarcat, avand vreo 9% baterie, iar pe la ora 3:20 cam asa, ma uit la telefon si are... 12-13%. Am fost ceva gen... WTF. intr-o ora si 20 minute se incarca 3-4%?
Habar nu am de ce. Am schimbat incarcatorul,am schimbat USB,l-am bagat in PC, l-am bagat in priza... Nimic.
As vrea sa stiu daca e vina telefonului sau a bateriei... ca de la incarcator nu cred. am schimbat 2.
Tin sa mentionez ca telefonul se si incinge putin cand e la incarcat(cred ca bateria) si nu stiu daca e normal sau nu. n-am verificat.
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| readdevil a răspuns:

1. Incearca al incarcator.
2. Telefonul este nou deci nu ai nici un motiv pentru care sa nu ceri o inlocuire sau suport tehnic. Eu am retunrat Samsung S5-ul meu pentru ca mi s-a parut ca butonul de power se misca ciudat si nu e foarte responsiv. Din moment ce ai dat bani pe el trebuie sa mearga absolut impecabil.

| CataM9 explică (pentru readdevil):

L-am dus la garantie. Nu mi-a dat altul, l-a trimis la reparat, pentru ca atunci cand am fost cu el a mai si inceput sa zica ca m-am jucat eu pe el cand era la incarcat sau nu stiu ce... M-am enervat cu chestia aia, pentru ca nici nu l-am prea atins cand era la incarcat. Si chiar daca ma jucat. ce telefon e ala sa se strice asa repede?
Ma rog. Sa vad cand imi vine de la reparat, daca vad ca face figuri, cer altu si sper sa imi si dea acum. Mersi de raspuns

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am avut j5 si am fost multumit de el, si eu am patit la fel azi noapte l-am pus la incarcat dimineata bateria goala faza e ca era la usb la pc si pc era inchis poate ai facut si tu asa ca mine

| Irinelp a răspuns:

Schimba bateria si fa proba sa vezi daca merge cum trebuie.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Ar trebui sa fie de la baterie. Sa se incalzeasca e normal. Du-te cu telefonul si garantia la ei.

| FlorinGamingRo a răspuns:

Hey salut poti incerca sa schimbi incarcatorul sau sa te duci cu el la garantie!

| Vladeanu45 a răspuns:

Sal, telefonul e normal sa se incalzeasca putin cand sta la incarcat dar nu e normal sa incarce doar 3-4% intr-o ora jumate. Du-te cu el la garantie.

| CataM9 explică (pentru Vladeanu45):

Da. pai azi l-am dat,raspunsul de la ei a fost ca m-am jucat eu pe el cand era la incarcat sau nu stiu ce. Nu ma joc pe telefon aproape deloc,mai ales cand e la incarcat. Atunci cand e la incarcat,il las... Ma rog, a zis ca s-a rupt ceva si. Chiar m-am enervat putin, doar ce l-am luat si da si vina pe mine ca eu i-am facut ceva. Si chiar daca ma jucam sa stateam pe el, pana la urma ce naiba, se strica pentru atat?
In fine, mersi de raspuns.