| CrisuuRd a întrebat:

Mi-am luat de curand un Allview A4All si mi-am descarcat niste aplicatii gen WhatsApp, Facebook, Ask, etc. Acum vreau sa imi iau si niste jocuri, dar cand dau sa le descarc imi apare ca nu am memorie suficienta. Adevarat, in memoria internamai am vreo 30mb, dar am si un card de 8Gb si nu stiu cum sa fac sa se descarce direct in el.Am incercat si la setari si nu am gasit. Daca stie cineva ce sa fac spuneti-mi va rog.

3 răspunsuri:
| Gameru a răspuns:

Poi ca sa pui aplicatiile pe cardul extern al(in cazul tau 8GB)trebuie sa faci root la telefon dar fii foarte atent si citeste tot. Uite aici http://www.gsmland.ro/stire/cum-sa-faci-root-pe-dispozitivele-android_2653 citeste cu atentie. Funda?

| CrisuuRd explică (pentru Gameru):

Pai eu vreau sa le descarc direct pe card. nu sa le mut. ca de mutat merge big grin

| Gameru a răspuns (pentru CrisuuRd):

Poi nu toate aplicatiile pe poti descarca direct pe card.Dar pe cele descarcate in telefon le poti muta pe card. Funda?