| JoeJude2013 a întrebat:

Mi-am luat de curand un Allview Simply S5 si nu stiu cum sa fac sa instalez aplicatiile pe card nu pe telefon, astept raspunsuri.

1 răspuns:
| dov76 a răspuns:

Problema ta este ca ai facut greseala sa dai banii pe un Allview laughing, glumeam ( oare?).
Dupa instalarea aplicatiei intri la setari>aplicatii>toate selectezi aplicatia pe care vrei sa o muti si acolo vei gasi optiunea sa o muti pe cartel sd. Atentie insa, nu toate aplicatiile pot fi mutate, mai poti folosi app2sd de pe google play. Cam astea sunt posibilitatile si daca vrei mai mult va trebui sa il rootezi ceea ce nu iti recomand.