| LaYz a întrebat:

Mi-am luat o cartela Orange de 5 euro credit, si cand am pus-o in telefon, am sunat la 333 si mi-a spus ca am 2000 de minute bla bla, si nu am primit nici un euro credit. Pe ambalajul in care era pusa cartela, scria 5 euro credit. De ce mi-a pus minute si nu creditul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pentru că ai activat cartela, extraopțiunea de 5 € s-a activat implicit.
===
ce trebuie să știi la activarea cartelei PrePay

Ia-ți o cartelă SIM Orange PrePay și ai inclusă opțiunea cu: 2000 de minute sau SMS în rețea + 100 de minute naționale și internaționale către fix sau SMS naționale + 50 MB trafic de internet pe mobil. Imediat după activarea cartelei poți folosi minutele, mesajele și MB incluși.

Dacă preferi credit sau doar internet în loc de minute și mesaje, urmează pașii de mai jos:

trimite SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, pentru a primi 5 euro credit
trimite SMS gratuit la 321 cu textul DATA, pentru a înlocui opțiunea inițială cu opțiunea cu 500 MB trafic de internet

Modificările nu pot fi făcute dacă ai folosit deja din minutele, mesajele și MB incluși în opțiune.
===
https://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html

4 răspunsuri:
| LaYz explică (pentru mihai69):

Si chiar daca mi-a bagat creditul, pot sa mai trimit CREDIT la 321?

| stlucian a răspuns:

Trimite SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, pentru a primi 5 euro credit.

https://www.orange.ro/internet-mobil/prepay/cartela-internet-prepay-ro.html

Odata activata cartela creditul tau s-a transformat in minute/"bla, bla, bla". Deci cum sa mai ai credit? La o noua incarcare o sa apara creditul la 333 :D

| IWannaSmile a răspuns:

Ai cumparat cartela direct cu beneficiile de la 5 euro. Daca voiai 5 euro credit trebuia sa specifici.

| mihai69 a răspuns (pentru LaYz):

Modificările nu pot fi făcute dacă ai folosit deja din minutele, mesajele și MB incluși în opțiune.
===
(vezi mai sus) Așadar, dacă NU ai folosit nimic din extraopțiune, o poți retransforma în credit. Altfel, poate peste o lună, la reîncărcare.