| hilkevici a întrebat:

mi-am luat un HTC Desire 620 si nu stiu cum sa salvez aplicatiile direct pe cardul SD Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| Ilinca_Stefan_1999 a răspuns:

Aplicatiile nu se pot salva direct pe cardul micro SD (presupun). Android-ul nu permite extinderea memoriei decat pentru foto, video etc. dar nu si pentru aplicatii din MAGAZIN PLAY. Telefonul trebuie root-at, adica acesta va primi(ca pe PC) "drepturi de administrator". Nu iti recomand sa faci asta, o data root-at, garantia va expira si din cate inteleg telefonul este si nou