| soket a întrebat:

mi-am luat un Nokia Lumia 610 nou de la Vodafone Romania. Acum care este problema, el a fost blocat pe Vodafone, l-am decodat la un service GSM, iar acum imi cere sa fac update la Windows Mobile. Vreau sa stiu daca ii voi face update, se va bloca din nou pe Vodafone? Eu am cartela de cosmote.

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Cum sa se blocheze iar pe Vodafone, dar ce treaba are?
nu are nici o treaba update-ul cu cartela sim.

| soket explică (pentru AlexElektro1987):

Am mai avut acum cativa ani un Sony k810i luat de la Orange si dupa ce i-am dat update la soft mi l-a blocat din nou.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru soket):

I-ai dat tu update la soft, sau te-ai dus la Orange si dupa ce ti-a updatat soft-ul ti s-a blocat din nou?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru soket):

Nu are cum sa se blocheze iar pe Vodafone, e imposibil.