| WhiteAxe a întrebat:

Mi am luat un Samsung galaxy S3 si am fost cu el in parc si na ca tot omu m-am jucat pe el si dupa l-am bagat in buzunar, si cand am ajuns acasa am vazut ca are crapat ecranu, da nu afara adica nu se simte da se vede si din cauza capraturii nu merge displayul... ce trebuie sa fac sa schimb displayu si cam cat ar costa?

5 răspunsuri:
| MultiCore a răspuns:

Da, trebuie schimbat. Vestea proasta este ca pretul ajunge la 850 RON.

| Dem0N a răspuns:

Mult;( Ar fi bine sa va invatati sa nu iesiti cu telefoanele noi afara daca nu aveti husa si folie protectoare. Eu de cand am luat Vodafone smart 4 n-am iesit cu el afara fiindca nu gasesc husa.;(

| GoodDay9 a răspuns (pentru Dem0N):

Salut! Eu ieri mi-am luat carcasa din silicon alba pentru Vodafone Smart 4.Arata foarte ok.Mai bine iti iei carcasa decat husa, parerea mea.Telefonul e mare il mai bagi in husa, nu o sa0ti mai incape in buzunar.Asa ca.iti recomand o carcasa de silicon.

| GoodDay9 a răspuns:

WhiteAxe in buzunarul in care aveai telefonul mai aveai si altceva? Niciodata sa nu iti pui telefonul in buzunar unde mai ai de exemplu cheile, sau un obiect ascutit ceva, pentru ca se zgaraie telefonul.Nu inteleg cum ti-a crapat in buzunar.Sigur nu ti-a scapat pe jos? ca altfel nu are cum. Uite eu mai inainte am bagat un joc pe telefonul meu si l-am lasat pe scaun, si fara sa vreau m-am asezat pe el, dar m-am asezat normal pe scaun, uitand ca am telefonul acolo, nu a patit nimic.Se mai intampla sa-ti si scapa din mana sa cada, dar se cionteste prin parti.Ecranul se crapa doar arunci cand il lovesti cu un corp contondent si il lovesti puternic voit.Parerea mea.

| WhiteAxe explică (pentru GoodDay9):

Nu nu mai aveam nimic, prima oara cand aveam telefonul in buzunar stateam pe o bara stiti o schela dinaia care se urca copii
si dupa 5 min m-am plictisit si m-am dat jos
m-am uitat la telefon am vazut ca nu avea nimic, si dupa am plecat acasa
si dupa ce ajung ma uit la telefon si vedeam ca am displayu stricat da nu geamu sau touchscreen-ul display din spate. dar cum? e posibil