| Motroc_Gabriel_1996 a întrebat:

Mi-am pus ieri telefonul la incarcat, un Nokia Lumia 520, apoi m-am apucat sa fac alte treburi si am uitat de el. Asa a stat la incarcat 13 ore pana mi-am amintit la ora 01:00 sa il scot de la incarcat... Poate pati bateria ceva sau telefonul? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Bogyutzzz a răspuns:

Salut acum depinde si de baterie dar in rare cazuri poate pati ceva el este recomandat sa stea la incarcat cat scrie pe instructiuni, cum spuneam sunt slabe sanse sa se intample ceva asa ca n-ai pentru ce sa iti faci griji.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu pateste nimic stai calm

Răspuns utilizator avertizat
| 19adrian19 a răspuns:

Telefonu nu va fi afectat doar bateria. O sa se observe in cateva luni sau poate ani, ca nu o sa dureze atat de mult bateria.

| Simion_Fernando_1996 a răspuns:

No is the big problem.
Nu iti mai face griji, bateria odata incarcata, nu mai primeste curent suplimentar deoarece nu mai are unde sa-l depoziteze. Poti sa stai linistit happy

| Raffaellaqp a răspuns:

Eu zic ca nu pateste nimic. Acum sa vedem si alte pareri.

| Destroid a răspuns:

Nu... eu in pun seara la 9 si il scot dimineata la 8 cand ma trezesc. Fac asta zilnic timp de 1 an de cand am telefonul(Samsung) si in week-end sta si mai mult! Nu are ce sa se intample ca el are un fel.de blocaj dupa ce bateria se incarca 100%

| Nastase_Maria_1998_ZOEL a răspuns:

E foarte bine că l-ai lăsat mai mult la încărcat. Așa ține bateria mai mult. :-)