| Semme99 a întrebat:

Mi am scapat telefonul s6 edge pe marginea unei borduri si intr-un punct s-a spart rau ecranul (probabil a cazut pe o pietricica ascutita). Imi mergea perfect insa dupa o zi de uz, display ul parca i discoteca si mai are cateva momente cand afiseaza bine dar dupa iar isi schimba culorile si se lumineaza rau ecranul etc. Intrebarea mea e, sa i schimb doar geamul sau si display ul, ptc nu mi dau seama daca e spart sau nu si display ul? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Display, si e scump, felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti permiti un S6 EDGE, dar sa nu iti permiti o folie de sticla... Eu nu umblu fara folie de sticla pe ecranul telefonului. Si eu mi-am scapat telefonul pe asfalt. Dar am crapat folia, nu ecranul. Mai bine 30 sau 70 lei pe o folie, decat cateva sute de lei pe display. Alegerea ta a fost buna ca nu i-ai pus folie?

| Semme99 explică (pentru anonim_4396):

Aveam husa all cover si nu puteam sa mi pun folie din cauza si in momentul de fata tastez de pe el ptc imi merge normal dar acum foarte rar imi mai face erori de imagine pe el asa ca nu cred ca display ul e spart dar e ft probabil ca ceva sa mi atinga intr-un colt display ul. Asa ca inca o intrebare cat m ar costa sa i schimb ecranul avand in vedere ca am deja ecranul cumparat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Semme99):

Depinde de service. Fiecare service are pretul lui. Poate 50 lei, poate 100 lei.

| Cumvreu a răspuns:

Este de vina display-ul eu zic nu mai are rost sa al faci te duce mai mult dysplayu ca telefonul știu asta ca și eu am pățit la fel cu un s7

| AdrianVN a răspuns:

Display e de vina, mai bine Îți ei un telefon de buget (ieftin) și aștepți sa se ieftineasca s6 pana Îți poți permite sa îl repari.
Succes!