| xGamerZ212 a întrebat:

o recomandare care ar fi mai ok dintre iphone 6 si p10 lite? Mulțumesc mult.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As as alege p10-le

| Crsiti92134 a răspuns:

P10

| 757474 a răspuns:

P10 lite

| margaritmarius3 a răspuns:

P10 lite. Dar in banii aia iti recomand mai degraba ceva de la xiaomi cum ar fi Mi A2 sau Mi 8 lite, crede-ma ca sunt mult peste cele doua.

| xGamerZ212 explică (pentru margaritmarius3):

Mi e cam frica cu ele, sunt cam prea chinezesti

| margaritmarius3 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Eu am mi a1 de 7 luni si merge impecabil, astept sa apara mi 9, daca zici ca xiaomi sunt chinezarii, te inseli, uite ce spun benchmark-urile.
la camera pe locul 6 in topul telefoanelor se afla primul xiaomi https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews urmatorul pe 11, urmatorul pe 17 si tot asa, tinand cont ca telefoanele care sunt langa ele in topuri sunt de peste 3000 lei, iar cel mai scump xiaomi este in jur de 2500.lasand camera la o parte sa vedem performanta, antutu spune ca se afla asa https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm primul e pe locul 7, apoi se continua pana pe locul 11 si ca sa iti faci o idee... sg note 9 se afla abia pe locul 13. Poti intra pe comunitati dedicate telefoanelor si sa intrebi despre aceasta firma. https://www.gadget.ro/......-research/ aici arata ca este locul 4 in vanzari, asta inainte sa apara poco f1 care i-a facut faimosi. presupun ca la urmatoarea analiza xiaomi va fi peste Samsung, chiar sub Huawei si iphone. Ai incredere, nu da banii pe P10 lite, firma e detinuta tot de chinezi ca si xiaomii, dar niciunul nu e chinezarie si mai ales nu pe iph 6. faci ce vrei cu banii tai, dar de Mi A2 si Mi 8 lite nu vei fi dezamagit cum vei fi de p10 lite