| gabrielosss98 a întrebat:

o sa imi cumpar un telefon Nokia lumia 800.Imi puteti spune daca se merita si ce versiune de winows are? Unii spuneau ca are 7.0, altii ca are 7.5.

Răspuns Câştigător
| greenwave666 a răspuns:

Salut! lumia 800 Microsoft Windows Phone 7.5 Mango, poti sa ii faci update la versiunea 7.8 desi practic e acelasi lucru! totusi te sfatuiesc sa nu il cumperi, uitate la lumia 920 e de vis! sau Samsung ativ s! funda!

| gabrielosss98 explică (pentru greenwave666):

Stiu ca lumia 920 e mai bun(normal ca e cel mai bun Nokia doar de curand a aparut).Eu o sa ma mut in alta tara si imi iau de acolo cu abonament cu 9 euro pe luna.Nokia lumia 920 e 22 de euro pe luna.Hai ca iti dau funda!

| greenwave666 a răspuns (pentru gabrielosss98):

Mersi! ^_^

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon are Microsoft Windows Phone 7.5 Mango, upgradable to v7.8 - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

Ultimele modele de Nokia Lumia sunt destul de performante - vezi, spre exemplu Lumia 920 ( care, evident, este mai performant decât Lumia 800 ) la linkul :
http://www.alin-gsm.ro/nokia-lumia-920-pret

Totuşi, este DEPĂŞIT de Samsung Galaxy Note 2 sau Samsung Galaxy S3 - vezi comparaţia la linkul :
http://www.smartprix.com/compare.php?ids=2181,2164,2141

Toate cele bune.

| Alextusent a răspuns:

Iti sugerez sa te uiti la Nokia n97.

| gabrielosss98 explică (pentru Alextusent):

Nu imi place deloc cum arata, lumia 800 e mult mai elegant.