| Ro731 a întrebat:

Recent am achiziționat un telefon Xiaomi Redmi K20 Pro care are amprentă în ecran și o dată la câteva zile îmi apare o eroare în care scrie că nu-mi recunoaște amprenta pentru că senzorul este murdar, deși nu este, iar eroarea se rezolvă doar după ce dau restart la telefon. Vreau să întreb dacă este ceva grav sau este doar o eroare de soft ce se va rezolva prin următoarele update-uri ce vor urma. Faza e că cei de la magazin mă sfătuiesc să-l trimit la garanție, însă procedura durează destul de mult și nu mi se pare că merită să-l trimit la garanție doar pentru asta.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu zic să-l trimiți la garanție. Aparatul trebuie să funcționeze perfect fără update-uri.
Poți pune mai multe amprente. Vezi dacă la toate apar probleme.