| Alinnnstefannn a întrebat:

recent am luat la mâna a doua un iPhone 6s codat pe rețea O2 Anglia si când am ajuns acasă am găsit prin casa o cartela de O2 Anglia am pus-o în telefon si îmi scria acolo în colțul sus stânga unde scrie de obicei operatorul de rețea în fine m-am conectat la Wi-Fi si am apăsat continuare apoi mi-a scris cam pe sus

Blocare activare

Si scria ID Apple si parola
Așa trebuie sau are cont puteți sa m-a ajutați va mulțumesc ca ați citit atât atât de mult aștept ajutorul vostru

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, telefonul este furat si blocat pe acea retea.
Pana nu aflii codul de deblocare, sa-l introduci in telefon, nu-l poti folosii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde ai avut cartelă de Anglia? D ai o resetare si vezi ce se poate intampla, oricum trebuie decodat resoftat, daca după resetare îi bulesti softul nu e nimic ca daca nu se poate resofta sau costă cit nu face, il vinzi, si tot scoti ceva bani pe el, cit ai dat pe telefon?